Założona w czerwcu 2016 roku firma dk engineering jest przedsięwzięciem prowadzonym w formie jednoosobowej działalności gospodarczej przez doświadczonego inżyniera mechanika Dariusza Koncewicza.
Działam na polu projektowania różnego typu maszyn, urządzeń i konstrukcji stalowych od grudnia 1992 r., posiadając już ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe.
Przez cały ten czas pracowałem czynnie przy projektowaniu różnych urządzeń, specjalizując się szczególnie w dziedzinie podnoszenia i transportu ładunków. Zaczynałem jako konstruktor na tradycyjnej desce kreślarskiej, przechodząc kolejno poprzez systemy wspomagania projektowania 2D (LogoCAD, MegaCAD, AutoCAD), a kończąc na pracy w środowisku 3D (Solid Edge, NX, SolidWorks). Nie są mi również obce zagadnienia analizy wytrzymałościowej konstrukcji z wykorzystaniem MES.
Wykonywałem swoją pracę zarówno samodzielnie, jak i w składzie mniejszych lub większych zespołów projektowych, często pełniąc rolę inżyniera prowadzącego w zakresie branży mechanicznej, a niejednokrotnie w zespole multi-dyscyplinarnym (mechanika / elektryka / hydraulika).
Wśród konstruowanych na początku kariery zawodowej urządzeń można było znaleźć przenośniki taśmowe oraz konstrukcje stalowe o różnym przeznaczeniu. Następnie coraz większe doświadczenie pozyskiwałem w dziedzinie konstruowania urządzeń do podnoszenia, zaczynając od standardowych suwnic pomostowych i bramowych oraz lekkich żurawików, poprzez coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane urządzenia przeznaczone głównie dla przemysłu morskiego oraz 'offshore’. Można tu wymienić różnego typu żurawie kolumnowe, wciągarki, suwnice technologiczne (np. dla BOP i X-mas Tree), BOP transportery czy systemy tzw. skidów. Projektowałem również system transportu rur dla statku do układaniu rurociągów po dnie morza czy też system do wodowania i podnoszenia dużego ROV – 'trenchera’ (specjalistyczna A-rama dla jednostki T-1500).
Trzeba podkreślić, że projektowane urządzenia to były często prototypy, stanowiące siłą rzeczy spore wyzwanie przy braku doświadczeń zebranych wcześniej przy podobnych maszynach. Nie unikam jednak tego typu wyzwań uważając pracę przy nietypowych urządzeniach za ciekawszą i dostarczającą większej ilości nowych doświadczeń w porównaniu do zajęć przy szeroko rozumianej ofercie „typowej”.
Szczegółowy przebieg kariery oraz dodatkowe informacje można znaleźć na moim profilu Linkedin.